BATE (Borisov) - Torpedo Mn (Minsk). Balance

Tournaments: Belarusian Championship , Belarusian Cup , Reserves , Supercup , Friendly match , UEFA Champions League , UEFA Europe League , Belarusian Championship (D2) , Belarusian Championship (D3) , Intertoto Cup , Youth UEFA League

summary table:
Pld W D L G
Home 11 8 1 2 26-8
Away 10 9 1 0 22-3
Neutral 0 0 0 0 0-0
Total 21 17 2 2 48-11
All matches:
Date Pitch Tournament Score
22.09.2019 A BCh-2019 3:0
03.08.2019 H BC-2019/20 8:1
12.05.2019 H BCh-2019 1:0
26.09.2018 A BCh-2018 3:0
13.05.2018 H BCh-2018 2:0
07.11.2004 H BCh-2004 3:1
19.07.2004 A BCh-2004 3:0
22.10.2003 A BCh-2003 2:0
26.06.2003 H BCh-2003 2:0
15.09.2002 H BC-2002/03 3:0
31.08.2002 H BCh-2002 0:2
14.05.2002 A BCh-2002 0:0
30.10.2001 A BCh-2001 4:1
14.10.2001 A BC-2001/02 2:1
22.05.2001 H BCh-2001 5:2
04.11.2000 A BCh-2000 1:0
22.07.2000 H BCh-2000 0:0
23.07.1999 A BCh-1999 3:1
11.04.1999 H BCh-1999 2:1
13.09.1998 A BCh-1998 1:0
03.06.1998 H BCh-1998 0:1
Return to the list
  • LAST MATCH

    Belarusian Championship
    Matchday 3

    04 april 2020, 17:30
    Borisov-Arena

    Referee: Shcherbakov D.

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    1:0 Rukh
    Rukh
    (Brest)
     

    Дублеры

    BATE — Rukh

    1 : 4

  • Next Match

    Belarusian Cup
    Semifinal

    08 april 2020, 17:30
    Yunost (Mozyr)

    Referee: Sevostyanik V.

    Slaviya
    Slaviya
    (Mozyr)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)
  • UPCOMING FIXTURES

    Belarusian Championship
    Matchday 4

    12 april 2020, 15:00
    Minsk. FC Minsk Stadium

    Minsk
    Minsk
    (Minsk)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 5

    18 april 2020, 20:00
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Torpedo-BelAZ
    Torpedo-BelAZ
    (Zhodino)

    Belarusian Championship
    Matchday 6

    25 april 2020, 17:00
    Gorodeya. Stadium Gorodeya

    Gorodeya
    Gorodeya
    (Gorodeya)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Energetik-BGU 3 9
2 Slutsk 3 6
3 Minsk 3 6
4 Isloch 3 6
5 Slaviya 3 6
6 Torpedo-BelAZ 3 6
7 Vitebsk 3 6
8 Neman 3 4
9 Shakhtyor 3 4
10 Dinamo Br 3 4
11 BATE 3 3
12 Rukh 3 3
13 Dinamo Mn 3 3
14 Gorodeya 3 3
15 Smolevichi 3 1
16 Belshina 3 0
Full table